Realizacje
Szczecin
Nasz nowy klient od dłuższego czasu szukał rozwiązania zgromadzenia nadmiaru wody deszczowej. Rozważał różnego typu produkty do momentu znalezienia monolitycznego betonowego zbiornika na wodę deszczową Gizo. Decyzja padła na zbiornik o pojemności 20m3 . Taka wielkość zbiornika pozwoli na podlanie ogrodu i mycie samochodu nawet w przypadku dość długiego braku opadów. Dzięki zbiornikowi na wodę deszczową nasz klient uniezależnia się od sieci i ograniczeń w dopuszczalności podlewania ogrodu wodą z sieci, które okresowo występują w danym regionie. Przydomowy zbiornik na deszczówkę jest rozwiązaniem problemu okresowego braku wody w czasie suszy i zapewnia możliwość normalnego funkcjonowania i wzrostu dla roślin. Deszczówka dodatkowo posiada minerały potrzebne do prawidłowego rozwoju i wzrostu roślin, których nie zawierają wody z sieci.
Holandia
Nasz nowy klient zdecydował się na stosunkowo dużą instalacje o pojemności łącznej 195 m3. Bateria 13 zbiorników każdy o pojemności 15m3 zapewni dużą niezależność dla centra logistycznego. Jak widać jesteśmy w stanie połączyć nawet bardzo dużą ilość zbiorników i zapewnić wymaganą pojemność instalacji. Tak duża instalacja zapewni wymierne obniżenie kosztów użytkowych, poprzez znaczące zmniejszenie poboru wody sieciowej. Deszczówka z monolitycznych zbiorników posłuży jako woda szara i będzie wykorzystywana w codziennym funkcjonowaniu obiektu.
Belgia
Nowy tydzień, nowa realizacja. Nasz klient zdecydował się na 4 zbiorniki po 15 m3. Pojemność baterii wynosi 60m3, a to wystarczy na obsługę pomieszczeń gospodarczych nawet w ciągu dłuższego okresu suszy. Zbiorniki umiejscowione są w pobliżu zabudowań rolniczych i woda w nich zebrana będzie służyła celom gospodarczym. Utrzymanie stałej dostawy wody dla pomieszczeń gospodarczych to podstawa ich efektywnej działalności. Posiadanie wody deszczowej w zbiornikach pozwala na znaczącą redukcje korzystania z wody z sieci, a co za tym idzie znaczące ograniczenie kosztów działalności. Monolityczne zbiorniki na wodę deszczową doskonale sprawdzają się w terenach podmokłych i zapewniają pełną szczelność i brak mieszania wody deszczowej z wodami gruntowymi.
Warszawa
Naszym kolejnym klientem okazał się Dom wspólnoty zlokalizowany w Warszawie. Klient zdecydował się na 3 zbiorniki po 15m3, co daje łączną możliwą ilość zmagazynowanej wody deszczowej na poziomie 45m3. Monolityczne zbiorniki na wodę deszczową Gizo można łączyć w dowolnej wielkości baterie i dzięki temu uzyskiwać wymagane pojemności. Należy pamiętać że w okresie letnim występują okresy suszy, a dzięki własnemu rezerwuarowi czystej wody deszczowej można uniezależnić się od zewnętrznych dostawców. Pozwoli to np. na podlewanie ogródka bez ograniczeń pomimo niskiego ciśnienie wody miejskiej w instalacji.
Okolice Warszawy
Tym razem naszym klientem okazała się szkółka roślin. Klient zgłosił zapotrzebowanie na 1 zbiornik 15m3. W obecnie panujących warunkach suszy podlewanie roślin staje się koniecznością. Dzięki zbiornikowi na wodę deszczową można skumulować deszczówkę do późniejszego wykorzystania. Pozwala to znacząco zredukować koszty podlewania roślin i zapewnić im ciągły optymalny wzrost. Dodatkowo należy pamiętać że w przypadku suszy ciśnienie wody w sieci bywa redukowane co nie pozwala na podlewanie roślin i zapewnienia im prawidłowego wzrostu. Dzięki 100% szczelności woda ze zbiornika nie miesza się z wodą gruntową co pozwala jej zachować odżywcze parametry wody deszczowej.
Białystok
Gmina Białystok i kolejny zadowolony nabywca. Tym razem nasz klient zdecydował się na 4 zbiorniki po 15m3 każdy. Pozwoli to na zgromadzenie dużej ilości wody deszczowej. Łączna pojemność baterii monolitycznych prefabrykowanych betonowych zbiorników na wodę deszczową w tym wypadku to 60m3. Z wykorzystaniem naszych zbiorników na deszczówkę możemy tworzyć baterię o dużych pojemnościach dochodzących nawet do 500 m3 lub większej. Skontaktuj się z nami, a my chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz znajdziemy najlepsze rozwiązanie dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb.
Bydgoszcz
Mamy przyjemność przedstawić Państwu kolejną z naszych realizacji. Tym razem naszym klientem okazała się firma deweloperska. Wybór padł na 6 zbiorników o pojemności 15m3 każdy. Daje to łącznie możliwość zmagazynowania aż 90m3 wody deszczowej. Świadoma postawa inwestora zapewni lepszą retencję wód i możliwość ich wykorzystania do np. podlewania zieleni w obrębie inwestycji. Należy pamiętać, iż nasze monolityczne betonowe zbiorniki na wodę deszczową mogą służyć jako zbiorniki PPOŻ. Istnieje możliwość łączenia zbiorników w baterie i osiąganie dowolnych potrzebnych pojemności.
Gmina Tarnowo Podgórne
Prezentujemy Państwu jedną z naszych inwestycji wykonaną w Gminie Tarnowo Podgórne. Zbiornik na jaki zdecydował się nasz klient to 20000l. Doskonały wybór dzięki któremu podlewanie ogródka czy mycie samochodu będzie odbywało się w sposób bezkosztowy. Co więcej, podatek od deszczu dzięki wykorzystaniu zbiornika Gizo zostanie znacznie zredukowany. Dziękujemy za zaufanie i życzymy wielu lat wygodnego użytkowania.
Lipków pod Warszawą
Kolejna realizacja i kolejny zadowolony klient. Tym razem przedstawiamy realizację z posadowienia naszego zbiornika na wodę deszczową w podwarszawskiej miejscowości Lipków. Klient zdecydował się na zbiornik o pojemności 15000 litrów. Zbiornik będzie pełnił rolę zbiornika retencyjnego, a woda w nim przechowywana będzie wykorzystywana jako woda techniczna do użytku w domu. Zakup zbiornika na wodę deszczowa jest aktualnie bardzo rozsądnym przedsięwzięciem ze względu na zapowiedź podwyższania podatku „od deszczu”. Należy również zwrócić uwagę na zmieniający się klimat i coraz częstsze susze występujące cyklicznie. Woda zmagazynowana w zbiorniku świetnie sprawdzi się w danym okresie np. do podlewania ogrodu i pozwoli utrzymać rośliny w dobrym stanie bez konieczności używania do podlewania wody z sieci.
Miasto Białystok
Kolejny tydzień kolejna realizacja. Tym razem prezentujemy Państwu posadowienie zbiornika 15000l na obszarze miasta Białystok. Nasz klient podjął świadomą decyzje motywując posadowienie zbiornika przyszłymi niższymi kosztami za pobór wody z sieci oraz obniżkę podatku „od deszczu”. Należy pamiętać dodatkowo że monolityczne betonowe zbiorniki gwarantują brak przesiąkania wód gruntowych. Dzięki temu wodę ze zbiorników można wykorzystywać jako wodę techniczną do użycia w domu lub podlewania ogródka i mycia samochodów. Brak mieszania się wód z monolitycznego betonowego zbiornika i wód gruntowych jest częstym problemem zbiorników plastikowych. W monolitycznym betonowym zbiorniku na wodę deszczową Gizo taki problem nie występuje.