Zbiorniki przemysłowe betonowe – w jakich branżach sprawdzą się najlepiej?
Zbiorniki przemysłowe na deszczówkę pozwalają znacznie ograniczyć wydatki w danym przedsiębiorstwie. Dzięki nim możliwe jest pozyskanie wody, którą następnie da się wykorzystać podczas sprzątania czy produkcji. W jakich branżach najczęściej wykorzystuje się zbiorniki przemysłowe betonowe?
Spis treści
Zbiorniki przemysłowe w hodowlach zwierząt
Zbiorniki przemysłowe betonowe gromadzące deszczówkę są powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach rolnych. Woda znajdująca się we wnętrzu takiego pojemnika jest następnie używana do mycia narzędzi i pojazdów. Ciecz pozyskaną podczas opadów deszczu można również przefiltrować i uzdatnić, dzięki czemu będzie nadawać się do użytku w trakcie sporządzania pasz.
Zbiorniki przemysłowe w uprawie roślin
Woda deszczowa gromadzona w zbiornikach jest sposobem na duże oszczędności również w przemysłowych uprawach roślin. Na taką infrastrukturę decydują się zarówno właściciele sadów, jak i szklarni. Woda gromadzona w pojemnikach może okazać się bardzo pomocna w okresach suszy. Deszczówka nie wymaga dodatkowego uzdatniania przed użyciem do podlewania roślin, dlatego generuje duże oszczędności.
Zbiorniki na wodę deszczową można zastosować zarówno w niewielkich szkółkach roślin, jak i w okolicach rozległych pól uprawnych czy szklarni. Woda jest niezbędna do wzrostu owoców, warzyw, a nawet grzybów.
Oczywiście woda deszczowa może być używana również do sprzątania terenu firm zajmujących się produkcją żywności. Sprawdzi się podczas czyszczenia maszyn rolniczych i drobnych narzędzi.
Zbiorniki przemysłowe w halach produkcyjnych
Zbiorniki przemysłowe pojawiają się również w okolicach hal produkcyjnych. W trakcie niektórych procesów konieczne jest bowiem wykorzystanie wody. Najczęściej służy ona do chłodzenia materiałów lub maszyn. Niekiedy jest stosowana także do sporządzania bardziej złożonych mieszanek. Zazwyczaj ciecz wykorzystywana w przedsiębiorstwach produkcyjnych przechodzi proces filtracji, który pozwala usunąć z niej zanieczyszczenia. Tak przygotowana, może zostać użyta do produkcji różnego rodzaju wyrobów – ze stali, tworzyw sztucznych, a nawet szkła.
Zbiorniki przemysłowe pojawiają się w hutach, zakładach zajmujących się przetwórstwem metalu, laboratoriach chemicznych, tartakach i wielu innych obiektach, w których wytwarza się nowe produkty. Nawet jeśli ciecz nie jest potrzebna bezpośrednio do produkcji, może zostać wykorzystana do czyszczenia maszyn czy powierzchni oraz pielęgnacji zieleni wokół firmy.
Zbiorniki przemysłowe na parkingi
Zbiorniki przemysłowe betonowe mogą być używane także na parkingach. Z tego powodu na ich montaż decydują się nie tylko właściciele obiektów przemysłowych, lecz także budynków użyteczności publicznej czy biurowców. Zbiorniki montowane pod parkingami powinny być jednak wyposażone w specjalne filtry, które pozwalają pozbywać się zanieczyszczeń, np. z oleju. Woda zgromadzona w takich pojemnikach może być wykorzystywana do sprzątania przestrzeni postojowej lub funkcjonowania budynków, do których przynależy parking.
Zbiorniki przemysłowe w centrach logistycznych
Zbiorniki przemysłowe na wodę deszczową często są montowane również na terenie centrów logistycznych. Działalność takich miejsc nie kojarzy się z używaniem dużej ilości wody, jednak są to tylko pozory. W centrach logistycznych deszczówki używa się w codziennym funkcjonowaniu obiektu. Służy do sprzątania powierzchni, podlewania roślin czy mycia samochodów.
Zbiornik przemysłowy w magazynie
Zbiornik przemysłowy na wodę deszczową sprawdzi się też w przypadku magazynu. Deszczówka zgromadzona w pojemniku służy przede wszystkim do sprzątania powierzchni i codziennego funkcjonowania obiektu. Odpowiednio dobrany zbiornik może pomóc ograniczyć zużycie wody z w znacznym stopniu.
Zbiorniki przemysłowe a zabezpieczenia przeciwpożarowe
Zbiorniki przemysłowe mogą być wykorzystywane również w branżach, w których nie używa się ogromnych ilości wody. Najczęściej w takich miejscach pełnią one funkcję pojemników na ciecz stosowaną do gaszenia potencjalnych pożarów. Obowiązujące przepisy wymagają wyposażenia każdego zakładu pracy w specjalne zbiorniki, które zasilą systemy gaszenia ognia w razie zagrożenia. Montaż zbiornika przemysłowego na terenie przedsiębiorstwa może przyczynić się do zmniejszenia ceny polisy ubezpieczeniowej.
Takie pojemniki można zastosować zarówno w obiektach przemysłowych, jak i biurowych czy użyteczności publicznej. Nadmiar gromadzonej wody sprawdzi się do sprzątania powierzchni czy podlewania roślin zasadzonych blisko budynku.
Szukasz jakościowych zbiorników na wodę deszczową wykonanych z betonu? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.